Maturalno putovanje

Maturalac

U ponedjeljak, 1. travnja, u ranim jutarnjim satima, krenuli smo na maturalni izlet pod vodstvom naših profesora: Anamarije Antić, Ennija Babića i Silvija Šojata. Nakon višesatnog putovanja popraćenog glazbom stigli smo na naše prvo odredište, Bratislavu. Imali smo nekoliko sati slobodnog vremena za istraživanje grada, a zatim smo se smjestili u hotel gdje smo proveli noć.

Sljedećeg dana krenuli smo prema Kutnoj Hori, razgledavali smo Kosturnicu, crkvu izgrađenu od ljudskih kostiju. Sve nam je to izgledalo pomalo čudno, ali i na neki način impresivno. Zatim smo nastavili put prema našem glavnom odredištu, Pragu. Smjestili smo se u hotel, dobro se najeli te napunili baterije kako bismo mogli otići u izlazak. Nenaspavani, ali spremni za avanturu krenuli smo s lokalnim vodičem u obilazak grada. Svašta smo vidjeli: dvorac Hradčani, Katedralu sv. Vita, Starogradski trg, Vijećnicu, Prašnu branu, Vaclavski trg... Nakon ručka nastavili smo s obilaskom Židovske četvrti, Pariške ulice, staroga židovskog groblja, sinagoge... Shrvani nakon cjelodnevnog obilaska ostatak večeri proveli smo u hotelu.

Četvrti dan je bio opušteniji, posjetili smo Zoološki vrt gdje smo imali priliku vidjeti životinje koje smo do tada gledali samo na slikama. No, moram priznati da nam je najzanimljiviji dio u cijelom zoološkom bila uspinjača. S obzirom na slobodno popodne, dobro smo se odmorili te smo navečer ponovno otišli u izlazak. Usprkos umornim očima i slabim želucima ujutro nas je čekao odlazak u dvorac Karlštejn.

Cijeli maturalac zaključili smo druženjem do dugo u noć. Sretni i zadovoljni krenuli smo kući. Iako iscrpljeni od cijelog putovanja, nismo dopustili da nas umor savlada. Hvala profesorima koji su nam omogućili ovo nezaboravno iskustvo, a da se nas pita već bismo sutra ponovno bili na putu za Prag.

Petra Katalinić, 3. a

objavio: Danijela Vukelić   datum: 12. 4. 2024.