Postavljena izložba plakata "Hrvatska iz zraka" Davora Rostuhara

IZLOŽBA HRVATSKA IZ ZRAKA

Na prvom i drugom katu škole postavljena je edukativna izložba plakata Hrvatska iz zraka autora Davora Rostuhara

Izložba Hrvatska iz zraka je sastavljena od 30 fotografija na plakatima dimenzija 96x64 cm, uz popratne informativne tekstove.

Autor na inovativan način prikazuju prirodne ljepote, materijalnu i nematerijalnu  baštinu Republike Hrvatske. Fotografije imaju i veliku edukativnu vrijednost u području geografije, povijesti, razvoja, kulture te u pogledu promicanja važnosti zaštite prirodnih i kulturnih vrijednosti. Naglasak je na fotografijama koje prikazuju bioraznolikost Hrvatske, te zaštićenu materijalnu i nematerijalnu kulturnu baštinu. Edukativni tekstovi koji upotpunjuju fotografije posebno su osmišljeni da zainteresiraju učenike, lako se usvajaju sve informacije koje se na taj način prenose, te pomažu kod daljnje prezentacije znanja.

Projekt se provodi u partnerstvu s MZO-om. Prethodne školske godine je predstavljen u 160 škola na području Srednje i Sjeverozapadne Hrvatske, a ove godine projekt se nastavlja u Istarskoj, Ličko-senjskoj, Primorsko-goranskoj, Splitsko-dalmatinskoj, Šibensko-kninskoj i Zadarskoj županiji.

Izložba osim tradicionalnog, pruža mogućnosti učenja multimedijalnim pristupom, te potiče i razvija vizualno izražavanje koje je dominantno u današnjem globalnom okruženju.

objavio: Danijela Vukelić   datum: 20. 4. 2017.

« Ožujak 2024 »