
Dani kruha 2025.
Dani kruha-dani zahvalnosti za plodove zemlje

Sredinom mjeseca listopada obilježavamo Dane zahvalnosti za plodove zemlje i Dane kruha, te zahvaljujemo na svim plodovima, darovima, radostima i postignućima kojima smo kao pojedinci ili zajednica darivani.
Tradicionalno obilježavanje održano je 24. listopada 2025. godine. Nakon kratkog programa, naš župni vikar, velečasni Domagoj Tujmer, blagoslovio je obilje stola kao znak zahvalnosti za darove zemlje.
Nakon blagoslova uslijedila je i njihova degustacija. Veliko hvala svima koji su svojim trudom i ljubavlju omogućili da naši stolovi budu raznoliki i bogati.
U našoj školi smo, uz tradicionalni blagoslov plodova, ove godine imali i prigodan Escape room koji je osmislila i moderirala prof. Ana Bajić, u kojem su učenici, kroz igru i istraživanje, učili o poslovicama u kojima se spominje kruh. Učenici su tako naučili značenje izreka kao što su: Nema kruha bez motike, Zrno po zrno pogača, Kamen po kamen palača, Kruh sa 7 kora i mnogih drugih. S obzirom da je aktivnost bila natjecateljskog tipa, najbolji tim nagrađen je prigodnim poklonom.
Ovakvi dani nisu samo prilika za izražavanje zahvalnosti, nego i za učenje i druženje kroz zanimljive aktivnosti koje jačaju našu povezanost s prirodom, tradicijom i zajednicom te potiču učenike na razmišljanje o vrijednosti rada i plodova koje svakodnevno koristimo. Hvala svima koji su sudjelovali i svojim doprinosom učinili taj dan posebnim!
Ana Tomljanović, vjeroučiteljica


| « Listopad 2025 » | ||||||
| Po | Ut | Sr | Če | Pe | Su | Ne |
| 29 | 30 | 1 | 2 | 3 | 4 | 5 |
| 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 |
| 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 |
| 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 |
| 27 | 28 | 29 | 30 | 31 | 1 | 2 |
| 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 |